جدال بر سر طرح ملی مسکن

جدال بر سر طرح ملی مسکن

  • 1401/11/10 10:44:13
image news

مسئولان ساخت یک میلیون مسکن در سال، از عدم همکاری شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات به عنوان یکی از موانع پیشبرد طرح نهضت ملی یاد می کنند

در شرایطی که مسئولان ساخت یک میلیون مسکن در سال، از عدم همکاری شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات به عنوان یکی از موانع پیشبرد طرح نهضت ملی یاد می کنند، بانک مرکزی، به تازگی به دو اشکال موجود در این زمینه اشاره کرده است.

معاون اعتبارات بانک مرکزی در تشریح یک ایراد مهم در حوزه تسهیلات دهی به طرح نهضت ملی مسکن اعلام کرد: طرح مذکور سامانه محور بوده و عملا از ابتدای ثبت نام تا پرداخت تسهیلات باید از طریق وزارت راه و شهرسازی صورت بگیرد که ارتباط بین بانک ها و سامانه وزارت راه و شهرسازی تا چند ماه گذشته عملا دارای مشکل بوده و اخیرا امکان اتصال به سامانه و معرفی متقاضیان از طریق سامانه به بانک های عامل فراهم شده است.

رئیس کل بانک مرکزی به یک ایراد دیگر در این طرح اشاره کرد: نهضت ملی مسکن به مرحله پرداخت وام، نرسیده است. بخشی از شرایط وام منوط به این است که فرد متقاضی باید آورده ای داشته باشد، دلیل اینکه بخشی از افراد نتوانسته اند وام خود را دریافت کنند این بوده است که هنوز آورده ای به همراه نداشته اند. نکته مهم دیگر اینکه متناسب با پیشرفت طرح مسکن، وام پرداخت می شود.


پست های مرتبط

جوانیم اما حرفه ای