قیمت جدید نهضت ملی مسکن

قیمت جدید نهضت ملی مسکن

  • 1401/11/11 19:56:27
image news

قیمت جدید ساخت نهضت ملی مسکن اعلام شد: هزینه 525 میلیونی واحد 75 متری

علیرضا جعفری درباره قیمت تمام شده واحد های نهضت ملی مسکن اظهار کرد: در بحث واحد های این طرح دو رویکرد داریم: یکی ساختمان های ویلایی یک طبقه است که در این رویکرد زمین را در سراسر کشور به مردم واگذار میکنیم و آنها با استفاده از تسهیلات اقدام به ساخت و ساز واحد مسکونی می کنند. و دیگری در قالب ساختمان های 4 تا 7 طبقه است.

وی افزود: بر این اساس تا مرحله سفتکاری و اتمام نما برآورد 3 میلیون و 950 هزار تومان است که در بازه زمانی کمتر از 12 ماه بدون مشاعات و هزینه های آسانسور و .. ساخته می شود.

وی تصریح کرد: در شهرهایی که متقاضی زیاد است و زمین کم، ساختمان های 4 و 7 طبقه ساخته می شود، قرارداد ها بر اساس هر متر مربع 4/5 میلیون تومان سال 1400 و ضریب تعدیل سه ماهه سوم سال 1400 محاسبه می شود. با توجه به اینکه ضریب تعدیل سال 1401 حدود 7 میلیون تومان است. امیدواریم با صرفه جویی در مقیاس حوزه پیمانکاران گرید یک بتوانیم مدیریت هزینه ها را در پروژه های نهضت ملی مسکن داشته باشیم و در رنج 7 میلیون تومان واحد ها را بسازیم.

جعفری با اعلام اینکه متراژ واحد ها 75 تا 110 متر است درباره ورود احتمالی شرکت های خارجی به نهضت ملی مسکن افزود: تعداد زیادی شرکت های خارجی برای حضور در نهضت ملی مسکن اعلام آمادگی کرده اند اما اولویت ما این است که از توان شرکت های داخلی استفاده کنیم.


پست های مرتبط

جوانیم اما حرفه ای